"Ақмола облысы білім басқармасының Көкшетау қаласы бойынша білім бөлімі Көкшетау қаласының №11 мектеп-гимназиясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное Государственное учреждение «Школа - гимназия №11 города Кокшетау Отдела Образования по городу Кокшетау управления образования Акмолинской области"

Біз әлеуметтік желілерде

Құрметті ата-аналар!

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Сіздің мектеп формасы бойынша көтерген мәселелеріңізге қатысты келесіні хабарлайды. Конституцияның 22-бабына сәйкес әрбір азаматқа ар-ождан бостандығы құқығы берілген, бірақ бұл құқықты жүзеге асыру жалпы адамдық және азаматтық құқықтар мен мемлекет алдындағы міндеттерге байланысты болмауы немесе оларды шектемеуі тиіс. Осыған байланысты, республиканың заңнамасы бойынша ешкімнің өзінің діни сенімі себептері бойынша Қазақстан Республикасының Конституциясында және заңдарында көзделген міндеттерді атқарудан бас тартуға құқығы жоқ ("Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы"заңның 3-бабының 7-тармағы). Оқытудың зайырлы сипатын іске асыру және жалпы білім беретін мектептерде білім алушылар арасындағы әлеуметтік, мүліктік және өзге де өзгешеліктердің белгілерін жою мақсатында жаңа оқу жылында орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп нысанына қойылатын талаптарды сақтау жөніндегі жұмыс жалғастырылатын болады (Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 26 бұйрығы). 47-баптың 15-1-тармақтарына және т.б. сәйкес. 2-тармақтың 7-тармағы Қазақстан Республикасының "Білім туралы" Заңының 49-бабында білім алушылар, олардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері білім беру ұйымында белгіленген киім нысанын сақтауға міндетті. "№11 МГ "КММ әкімшілігі ата-аналар мен 1-11 сынып білім алушыларының назарына" орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп формасына қойылатын талаптарды бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 26 бұйрығына сәйкес 2021-2022 оқу жылының 1 қыркүйегінен бастап "№ 11 МГ"КММ осы бұйрықта көрсетілген ұсынымдарға сәйкес білім алушылар үшін бірыңғай мектеп киім нысанына қойылатын талаптар сақталады. Пішіннің түсі қою көк. Ұлдарға арналған мектеп формасы: пиджак, жилет, шалбар, салтанатты жейде, күнделікті жейде (қысқы кезең: трикотаж жилет). Ұлдарға арналған шалбар еркін кесілген және ұзындығы бойынша аяқтың білектерін жабады. Қыздарға арналған мектеп формасы: пиджак, жилет, юбка, шалбар, классикалық блузка (қысқы кезең: трикотаж жилет). Қыздарға арналған шалбар еркін кесілген және ұзындығы бойынша аяқтың білектерін жабады. Ұлдарға арналған салтанатты форма ақ көйлекпен, қыздарға арналған ақ блузкамен толықтырылған күнделікті формадан тұрады. Мектеп формасына түрлі конфессиялардың діни киім элементтерін енгізуге жол берілмейді. Мектеп формасы туралы ереже және білім алушылардың сыртқы келбетіне қойылатын талаптар 2016 жылғы 26 сәуірде күшіне енді.

Жаңартылған күні: 20.04.2022 01:56
Құрылған күні: 20.04.2022 02:00